ÜYELERİMİZ

Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nü ve İstanbul üniversitesi Tarihi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. ANKA Haber Ajansı, TIKA, Dışişleri Bakanlığı ve ASAM’da (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi) çeşitli görevlerde çalıştı. ORSAM (Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi) kurucu başkanlığını yapmıştır (2008-2014).  Halen Ankara Politikalar Merkezi (APM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir (2014). Orta Asya, Kafkasya, Ortadoğu ve Karadeniz konularında yayımlanmış çok sayıda makalesi, raporu ve kitabı bulunmaktadır.

İdari Koordinatör

Reklam Ajanslarında Art Direktör ve Kreatif Direktör olarak çalıştı. Kısa süre sonra kendi reklam ajansını kurdu. Hızla gelişen reklam ajansı ve baskı sistemleri, kendisine hem müteşebbis, hem de uygulama yapan biri olarak 28 yıl boyunca geniş bir deneyim kattı. 2002 yılı öğretim üyeliği yapmaya başladı. Grafik/Tasarım ve Packaging dersleri verdi. Mesleki yaşamı boyunca kendi konusuyla ilgili, yurtiçi ve yurtdışı eğitimler aldı.

Mimar Sinan üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü mezunu olup, aynı üniversitede Fotoğraf ve Pedagoji konularında lisans yapmıştır.

Uzmanlık Alanları: Marka, Kimlik Oluşturma ve Yönetimi, Packaging Oluşumu ve Yönetimi, İnovasyon, Psikografik, Packaging’de Algı Yönetimi

Danışman, Avrasya Uzmanı

1978’de SSCB’de doğdu. 2008’de tarih alanındaki doktorasını tamamladı, 2012’de doçent oldu. 2004-2008 yılları arasında Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (AŞAM)’nde Rusya-Ukrayna Masası’nda uzman, 2009-2013’te Türk Tarih Kurumu’nda araştırmacı olarak görev yaptı. 2013 yılından itibaren MSGSU üniversitesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyesidir. APM Avrasya Danışmanı ve Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu üyesidir.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Seval Kök, lisans derecesini Cumhuriyet Üniversitesi İşletme Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır. ORSAM (Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi)’da Uzman Yardımcısı olarak çalışmıştır (2009-2014). APM (Ankara Politikalar Merkezi)’de İdari Koordinatör ve ISSICEU Projesi’nde Uzman Yardımcısı olarak görev almaktadır.