Yönetim Kurulu

hasankanbolat23

Hasan KANBOLAT

Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Bilim Dalında yaptı. ANKA Haber Ajansı, TİKA, Dışişleri Bakanlığı ve Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)’nde çeşitli kademelerde görev yaptı. Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM)’nin kurucu başkanlığını yürüttü. Halen Ankara Politikalar Merkezi (APM)’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Kafkasya, Orta Asya, Karadeniz ve Ortadoğu konularında kitapları, makaleleri ve raporları bulunmaktadır.

arslan_kaya1

Arslan KAYA

Genel Sekreter

1948 Kayseri Pınarbaşı’nda doğdu. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı ve Muhasebat Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.1979 yılından itibaren özel sektörde Yönetici ve Danışman olarak çalıştı.1994-1995 yılları arasında Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü ve Kadın ve Sosyal Hizmetler Müsteşar Vekili görevlerinde bulundu.2007 yılına kadar kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu REHBER Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de Yeminli Mali Müşavir ve Yönetim Danışmanı olarak görev yaptı.2007 yılından beri, dünyanın önde gelen denetim ve danışmanlık şirketi KPMG’nin ortağı ve Ankara Ofisinin Başkanı olarak görev yapmaktadır.  1988 yılından itibaren aralıksız olarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Yönetim Muhasebesi Dersi vermektedir.

osman-zuhtu-goksel1

Osman Zühtü GÖKSEL

Genel Sayman

Osman Z. GÖKSEL, 1957 yılında Bafra’da dünyaya gelmiş olup, 1981 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra, 1986 yılında ODTÜ Yabancı Diller Fakültesi’nde İngilizce Eğitimini tamamlamış ve 1994 yılında, ODTÜ Avrupa Kaynak Mühendisliği Sertifikası alarak, Makine Mühendisi unvanı ile beraber Kaynak Mühendisi unvanına da hak kazanmıştır.
1983 yılında mühendislik şirketi TÜMAŞ’da iş hayatına başlamış ve ilerleyen yıllarda aralarında Güriş, Bechtel-Enka gibi firmaların da bulunduğu birçok şirkette, yurtiçi ve yurtdışı enerji projelerinde görev almıştır.
2004 – 2012 Yılları arasında BTC Boru Hattı Proje Direktörlüğü, 2006 – 2012 yılları arasında BOTAS Yönetim Kurulu üyeliği, 2007 – 2009 yılları arasında Enerji Bakanlığı, Bakan Danışmanı, ve 2008 – 2012 yılları arasında Türkiye NABUCCO Koordinatörü olarakta görev yapmıştır.

hasan-ali-karasar1

Hasan Ali KARASAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 yılı Ankara doğumlu olan Prof. Dr. Hasan Ali Karasar lisans öğrenimini 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, yüksek lisansını 1996 yılında Marquette Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, doktorasını ise 2002 yılında yine Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı.2003 – 2013 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Tarih ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Bu süre zarfında, yine Bilkent Üniversitesi Rusya Araştırmaları Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2003- 2005 yılları arasında da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Orta Asya Çalışmaları Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2013 yılında Atılım Üniversitesi’nde doçent olarak göreve başlayan Karasar, araştırmalarını Siyasi Tarih, Türk Dış Politikası, Uluslararası Politika, Avrasya Çalışmaları, Orta Asya Tarihi ve Politikaları, Stratejik Düşünce Merkezleri ve Dış Politika Yapım Süreçleri konuları üzerinde yürütmektedir. Avrasya ve Bölge Çalışmalarının bir disiplin haline gelmesini sağlayan öncü kişilerden biri oldu. Makaleleri Cornucopia, Europe-Asia Studies, Central Asian Survey, Central Asia-Caucasus Analyst ve Bilig gibi dergilerde yayımlandı. Think-Tanks in EurasiaTürkiye’de Stratejik Düşünce Kültürü ve Stratejik Araştırma Merkezleri: Başlangıcından Bugüne Türk Düşünce KuruluşlarıAvrasya’da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları kitaplarının editörlüğünü yapan, Türkistan Bütünleşmesi: Merkezi Asya’da Birlik Arayışları 1991-2001kitabının yazarı olan Karasar, 2015 yılında yine Atılım Üniversitesi’nde profesör unvanını aldı. 2014 – 2017 yılları arasında Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ağustos 2017 yılından itibaren Kapadokya Üniversitesi’nde rektörlük görevini yürütmektedir.

seval-kok1

Seval KÖK

Yönetim Kurulu Üyesi

Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (ORSAM) Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. Ankara Politikalar Merkezi’nde (APM) İdari Koordinatör ve ISSICEU Projesi’nde Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı..