Yönetim Kurulu

hasankanbolat23

Hasan KANBOLAT

Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nü ve İstanbul üniversitesi Tarihi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. ANKA Haber Ajansı, TIKA, Dışişleri Bakanlığı ve ASAM’da (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi) çeşitli görevlerde çalıştı. ORSAM (Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi) kurucu başkanlığını yapmıştır (2008-2014).  Halen Ankara Politikalar Merkezi (APM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir (2014). Orta Asya, Kafkasya, Ortadoğu ve Karadeniz konularında yayımlanmış çok sayıda makalesi, raporu ve kitabı bulunmaktadır.

arslan_kaya1

Arslan KAYA

Genel Sekreter

hasan-ali-karasar1

Hasan Ali KARASAR

Yönetim Kurulu Üyesi

osman-zuhtu-goksel1

Osman Zühtü GÖKSEL

Genel Sayman

Osman Z. GÖKSEL, 1957 yılında Bafra’da dünyaya gelmiş olup, 1981 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra, 1986 yılında ODTÜ Yabancı Diller Fakültesi’nde İngilizce Eğitimini tamamlamış ve 1994 yılında, ODTÜ Avrupa Kaynak Mühendisliği Sertifikası alarak, Makine Mühendisi unvanı ile beraber Kaynak Mühendisi unvanına da hak kazanmıştır.

1983 yılında mühendislik şirketi TÜMAŞ’da iş hayatına başlamış ve ilerleyen yıllarda aralarında Güriş, Bechtel-Enka gibi firmaların da bulunduğu birçok şirkette, yurtiçi ve yurtdışı enerji projelerinde görev almıştır.

2004 – 2012 Yılları arasında BTC Boru Hattı Proje Direktörlüğü, 2006 – 2012 yılları arasında BOTAS Yönetim Kurulu üyeliği, 2007 – 2009 yılları arasında Enerji Bakanlığı, Bakan Danışmanı, ve 2008 – 2012 yılları arasında Türkiye NABUCCO Koordinatörü olarakta görev yapmıştır.

2013 yılından itibaren BP şirketinde Kıdemli Proje Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

seval-kok1

Seval KÖK

Yönetim Kurulu Üyesi

Seval Kök, lisans derecesini Cumhuriyet Üniversitesi İşletme Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır. ORSAM (Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi)’da Uzman Yardımcısı olarak çalışmıştır (2009-2014). APM (Ankara Politikalar Merkezi)’de İdari Koordinatör ve ISSICEU Projesi’nde Uzman Yardımcısı olarak görev almaktadır.

sevalkok@apm.org.tr